Svaz národní házené

119 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« červen 2024 »
PoUtStCtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Náhodná videa


Čechy-Morava 1987 - muži

Tagy

Smutná zpráva z Nýřan - zemřel Antonín LIŠKA

Publikováno: 9.6.2021

Smutná zpráva z Nýřan - zemřel Antonín LIŠKA

Začátkem měsíce června zastihla nýřanské házenkáře a jejich příznivce smutná zpráva.

Ve věku 73 let zemřel bývalý obránce nýřanského oddílu pan Antonín Liška, jeden z plejády borců, kteří v roce 1968 vybojovali postup do I.ligy, kde oddíl nepřetržitě působí dodnes.
Již od svých začátků v nýřanském dresu, kde prošel všemi věkovými kategoriemi, dokazoval zhodnotit svůj talent a postupně se vypracoval svými výkony ve výraznou osobnost kolektivu a stal se dlouholetou a spolehlivou oporou zadních řad. Díky svému ctižádostivému přístupu v přípravě dosahoval výkonů, které neušly pozornosti trenérů juniorské a později i seniorské reprezentace. Zcela po právu si proto vybojoval několikanásobnou nominaci pro výběrová utkání Čechy-Morava mužů, kde rovněž patřil k nejlepším. Jeho doménou byla především skvělá fyzická příprava, důsledná a nekompromisní hra v osobních soubojích, taktický přehled a bojovnost. V každém utkání, bez ohledu na jeho význam a charakter, dokázal hrát s plným nasazením až do posledního okamžiku a s každým neúspěchem se vyrovnával velice obtížně. Zcela objektivně ho lze zařadit mezi házenkářské veličiny nejen v Nýřanech, ale i v regionálním a celostátním měřítku.
Kromě jeho nesporných sportovních hodnot patřil rovněž mezi vůdčí osobnosti družstva, které dokázaly formovat a udržovat dobrý kolektiv nejen na hřišti, ale i ve volných chvílích. Patřil k těm, kteří měli zásadní podíl na vzestupu nýřanské házené v 80-tých letech, korunovaných několikanásobným ziskem stříbrných či bronzových medailí za umístění v I.lize národní házené nebo v soutěži Čs.poháru.
Obtížně se v těchto chvílích hledají slova útěchy, která by vyjádřila naše aktuální pocity spojené se ztrátou našeho kamaráda a opravdového „parťáka“.

Nikdy nezapomeneme! Čest jeho památce!
Upřímnou soustrast všem pozůstalým.
Národní házenkáři TJ DIOSS Nýřany

Ke vzpomínce a kondolenci rodině se připojuje i Výkonný výbor SNH a ZČ OSK SNH.

Autor: admin1

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.