Náhodná videa

Čechy-Morava 2016 - muži

Tagy

57) ČECHY - MORAVA 2014, Opatovice n/L. 29. 6. 2014

Mezizemská utkání Čechy – Morava se v letošním roce uskutečnily v neděli 29. června 2014 v Opatovicích n/Labem – Pohřebačce.

Záštitu nad letošními mezizemskými utkáními převzali:
pan Ing. Roman Línek (1.náměstek hejtmana Pardubického kraje)
pan René Živný (radní Pardubického kraje pro sport)
pan Ing. Pavel Kohout (starosta obce Opatovice n/Labem)

Utkání žen ČECHY – MORAVA 12 : 12 (6 : 7)

rozhodčí: Miroslav Přikryl a Miloň Ziegler
branky Čechy: Petra Bendová 8×, Ivana Jindřichová 2×, Jitka Živná 2×
branky Morava: Pavla Jurtíková 7×, Jana Pavlíková 3×, Kateřina Strnišťová 1×, Klára Benešová 1×

Před utkáním žen byl jednoznačným favoritem tým Čech, průběh tomu ale překvapivě neodpovídal. Družstvo Moravy stačilo držet krok ve střílení branek, ale především hrálo výborně v obraně, kde měly obávané kanonýrky Čech minimum prostoru na prosazení. Vynikající výkon předvedla gólmanka Moravy Ivana Šnajdrová, která svůj tým opakovaně podržela. Na straně Čech byla jedinou opravdovou hrozbou v přesné střelbě stále aktivní Petra Bendová s 8 brankami. To ale bylo na tým Moravy v neděli málo. Na konci první půle a během druhého poločasu muselo družstvo Čech stále skóre dotahovat a v závěru bylo rádo za remízu 12:12. Musíme také zmínit další osobnost v týmu Moravy sedmibrankovou Pavlu Jurtíkovou, která během utkání neomylně mířila za záda obou brankařek výběru Čech. Jako nejlepší hráčky zápasu byly vyhodnoceny brankářka Moravy Ivana Šnajdrová a útočnice Čech Petra Bendová. Zápasu přihlíželo 500 diváků.

Utkání mužů ČECHY – MORAVA 15 : 11 (6 : 4)

rozhodčí: Petr Šimánek a Petr Jančík
branky Čechy: Marek Nachtman 4×, Pavel Titl 3×, Lukáš Šilhánek 3×, Ladislav Beneda 2×, Marek Gabriel 1×, Pavel Sedlák 1×, Jiří Pešek 1×
branky Morava: Tomáš Ulrych 5×, Marek Michalus 2×, Jan Petr 1×, Vojtěch Beneš 1×, Martin Šafář 1×, Jiří Tománek 1×

V zápase mužů se očekával spíše vyrovnaný souboj, první poločas tomu odpovídal. Padalo minimum branek, bojovalo se o každý balón, často se hra přerušovala po tvrdých zákrocích obran. Oba rozhodčí tak byli nuceni vytáhnout větší množství karet. V těsném vedení byl stále tým mužů Čech, kde branky stříleli Pavel Titl s Ladislavem Benedou, na druhé straně odpovídal pouze produktivní Tomáš Ulrych. Do druhého poločasu opět vlétli oba týmy s maximálním nasazením, na hřišti se jiskřilo po opakovaných zákrocích obran. Družstvo Čech se ale přeci jen odpoutalo ve skóre až na 4 brankový rozdíl. Ve 45. minutě došlo v prostoru střídačky Moravy k náhlé zdravotní komplikaci obránce Jana Musila, který musel být bohužel odvezen rychlou záchrannou službou, hra byla na 20 minut přerušena. Všichni samozřejmě přejeme Honzovi rychlé uzdravení a návrat ke sportovní činnosti.
Po pauze se rozstřílel druhý útok výběru Čech, především Marek Nachtman s Lukášem Šilhánkem několikrát hezky zavěsili míč do branky soupeře. Zápas již dovedlo družstvo domácích, tedy Čech k vítěznému konci a mohlo se radovat po vítězství 15:11. Jako nejlepší hráči utkání byli vyhodnoceni útočník Čech Marek Nachtman a v týmu Moravy 5 brankový střelec Tomáš Ulrych. Zápasu přihlíželo 650 diváků.

.

Fotografie reprezentačních výběrů ZDE
Další fotogalerie ZDE
Reportáž České televize ZDE

.

DOPROVODNÁ UTKÁNÍ 29.6.2014:

Utkání juniorek ČOS – OPATOVICE N/L. 19 : 16 (6 : 7)

rozhodčí: Lukáš Zimmermann a Jakub Moravec
branky ČOS: Aneta Rydlová 9×, Petra Kotlářová 7×, Nikola Kliková 2×, Barbora Jelenová 1×
branky OPATOVICE n/L.: Barbora Bittnerová 5×, Nikola Kvapilová 4×, Pavla Janková 3×, Natálka Prudičová 3×, Petra Janková 1×

.

Utkání juniorů ČOS – OPATOVICE N/L. 18 : 21 (7 : 9)

rozhodčí: Pavel Kotlář a Jakub Moravec
branky ČOS: Michal Fišer 6×, Jan Linhart 5×, Michal Čtvrtečka 2×, Jakub Kugler 2×, Miroslav Fišer 1×, Martin Marek 1×, Lukáš Krofta 1×
branky OPATOVICE n/L.: Roman Staněk 11×, Václav Bittner 6×, Petr Hruška 4×

.

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ 28.6.2014:

Ženy ČECHY – výběr OPATOVICE N/L. / DOBRUŠKA / HLINSKO 30 : 10 (15 : 6)

branky ČECHY: Petra Bendová 9×, Jolana Levorová 8×, Ivana Jindřichová 5×, Jitka Živná 4×, Michaela Bittnerová 2×, Petra Laštovičková 2×
branky VÝBĚR: Lenka Králíčková 5×, Barbora Bittnerová 3×, Nikola Kvapilová 1×, Nela Henclová 1×

.

Ženy MORAVA – Sokol KRČÍN 16 : 17 (7 : 11)

branky MORAVA: Kateřina Strnišťová 6×, Karolína Lachová 4×, Jana Pavlíková 3×, Marie Polášková 1×, Hana Sanytráková 1×, Klára Benešová 1×
branky KRČÍN: Petra Koudelková 5×, Ludmila Fišerová 4×, Petra Kotlářová 2×, Veronika Kotlářová 2×, Simona Šimánková 2×, Aneta Rydlová 2×

.

Muži ČECHY – OPATOVICE N/L. 23 : 22 (12 : 12)

branky ČECHY: Ladislav Beneda 6×, Pavel Titl 5×, Marek Nachtman 4×, Marek Gabriel 4×, Jiří Pešek 4×
branky OPATOVICE n/L.: Patrik Bajer 11×, Vojtěch Práchenský 7×, Václav Bittner 3×, Roman Staněk 1×