Svaz národní házené

119 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« duben 2024 »
PoUtStCtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Náhodná videa


Finále 41. ročníku Českého poháru - Plzeň 2015

Tagy

Prezentace Nadace HAIMAOM v rámci Čechy - Morava 2021

Publikováno: 8.9.2021

Prezentace Nadace HAIMAOM v rámci Čechy - Morava 2021

Součástí doprovodného programu Mezizemských výběrových utkání Čechy - Morava 2021 v Rokytnici bude také prezentace letošního partnera projektu „NÁRODNÍ HÁZENÁ POMÁHÁ – MÁ TO SMYSL“, kterým je nadace pro podporu transplantace kostní dřeně HAIMAOM se sídlem v Olomouci, při které bude možné mimo jiné i zaregistrovat se do Registru dárců kostní dřeně. Zároveň bude zástupcům Nadace HAIMAOM předán šek na finanční částku, kterou se podaří do neděle 19. září 2021 vybrat pro tyto účely na transparentním účtu SNH a přímo při akci.

Národní házená nikdy nebyla a velmi pravděpodobně nikdy nebude profesionálním sportem, nenabízí hráčům zdroj obživy, nemá přesah do zahraničí. Nicméně každá mince má dvě strany. Národní házená i díky své specifičnosti není jen o dobrém pocitu z vítězství či skvělého výkonu, ale také o velké aktivní komunitě podobně „zasažených“ lidí, kteří do své činnosti vkládají především své srdce, entuziasmus či emoce, o celoživotním přátelství, o možnosti setkávání se spoluhráči i protihráči z celé republiky.

A právě srdce, entuziasmus a emoce jsou základním předpokladem pro chuť, snahu a ochotu pomáhat druhým.

Záměrem projektu NÁRODNÍ HÁZENÁ POMÁHÁ – MÁ TO SMYSL je pro každý rok vytipovat neziskovou organizaci či nadaci v regionu, kde se daný rok konají významné svazové akce, navázat s ní spolupráci, zorganizovat dobrovolnou sbírku, poskytnout této organizaci prostor pro její propagaci v rámci programu mezizemských utkání, případně v rámci přenosu ČT a pomoci tak jejím aktivitám.

Pro rok 2021 byla vybrána Nadace HAIMAOM (www.haimaom.cz), která sídlí na Hemato-onkologické klinice Fakultní nemocnice v Olomouci a která již 20 let podporuje transplantace kostní dřeně a pomáhá lidem s krevními nádory a vrozenými poruchami krevního srážení.

Přímo v dějišti Mezizemských utkání 2021 v Rokytnici budou všem návštěvníkům k dispozici prezentační stánky Nadace HAIMAOM, Českého národního registru dárců kostní dřeně a Transfuzního oddělení FN Olomouc, ve kterých budou mít možnost získat bližší informace k dané problematice a rovněž se zaregistrovat do registru dárců.

Zároveň je stále možné libovolné finanční dary zasílat na transparentní účet SNH číslo 2701993999/2010, jehož náhled naleznete na odkazu ZDE. Do sbírky bude možné přispět rovněž i přímo při Mezizemských utkáních Čechy-Morava 2021 v Rokytnici, při kterých bude rovněž kompletní výtěžek sbírky předán zástupcům nadace.

Jsme rádi, že i v této nelehké době můžeme i díky vám podpořit takto významné projekty a věříme, že nám to také pomůže v další propagaci našeho jedinečného sportu.

Všem děkujeme za podporu! POMOZTE NÁM POMÁHAT!

.

Informace pro zájemce o vstup do Registru dárců kostní dřeně:

Pro zápis do registru stačí jen na místě vyplnit zdravotní dotazník a provést si stěr z ústní dutiny speciální štětičkou.

Základní podmínky pro vstup do Českého národního registru dárců dřeně:
- věk 18 – 35 let (až do dne 36. narozenin)
- velmi dobrý zdravotní stav bez trvalého užívání léků (vyjma antikoncepce a léků na sezónní alergie)
- hmotnost alespoň 50 kg
- ochota překonat určité nepohodlí a „ztrátu“ času pro záchranu života někoho neznámého

Vstupem do registru se stáváte potenciálním dárcem pro kohokoliv na světě, kdo onemocní leukémií či jinou vážnou poruchou krvetvorby, a jeho jediná naděje na vyléčení je transplantace kostní dřeně. Svou kostní dřeň/krvetvorné buňky nedarujete po zápisu nijak „do zásoby“, ale vždy konkrétnímu člověku, který musí mít s Vámi shodu v části genetiky – tzv. HLA znacích. Takovou shodu je ale bohužel velmi těžké najít, proto vhodného dárce stále nemáme pro každého čtvrtého nemocného a je proto potřeba řady registru neustále rozšiřovat. Pravděpodobnost, že se po registraci někdy stanete skutečně dárcem je bohužel pouze 1 %.

Při zápisu do registru si buďte, prosím, jistí, že jste připravení někomu pomoci. Nenechte se nikým přemluvit ani vyhecovat. Pro pacienta nemůže být horší zpráva, než že se vhodný dárce našel, ale odmítl mu nakonec kostní dřeň darovat. Vstup do registru je jen první krok. Pokud budete následně vybráni jako dárce, je potřeba počítat s určitým nepohodlím, cestováním a časem, který pro záchranu nemocného budete muset obětovat.
Více na https://registr.kostnidren.cz/

Autor: Filip Fišer

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.