Čechy-Morava 2018 - muži

Tagy

Slavnostní předávání ocenění SNH v Přešticích

Publikováno: 8.11.2015

V rámci poslední prvoligového utkání žen v tomto kalendářním roce byla v Přešticích předána významná ocenění Svazu národní házené panu Miloši Kohoutovi, paní Jitce Kalčíkové a paní Veronice Volákové.

Čestné uznání SNH pro MILOŠE KOHOUTA

Čestným uznáním za významný přínos pro rozvoj národní házené udělovaným při příležitosti výročí 110 let národní házené byl oceněn pan MILOŠ KOHOUT, který ocenění převzal z rukou místopředsedy SNH pana Ivo Tomana.
Pan Miloš Kohout začínal jako trenér mládeže v oddíle TJ Spartak Praha 4. Dorostenky dovedl k titulu Mistra ČR a členkami tohoto družstva byly i jeho dcery Romana a Šárka. Po jejich boku byl i v kategorii žen, kdy tento kolektiv patřil k nejlepším v nejvyšší soutěži a rovněž s nimi dokázal získat titul Mistra ČR.
Celé národně házenkářské hnutí má nicméně Miloše Kohouta v paměti jako skvělého, pracovitého a zodpovědného sekretáře Svazu národní házené.
Gratulujeme a přejeme Milošovi hlavně pevné zdraví!

Titul Mistryně národní házené udělen paní JITCE KALČÍKOVÉ a paní VERONICE VOLÁKOVÉ

m.n.h. JITKA KALČÍKOVÁ, rozená Živná – hraje národní házenou od r. 1995. Zasloužila se 2× o zisk stříbrné medaile, 3× o zisk bronzové medaile a byla rovněž u dvou vítězství v Českém poháru. Poslední roky patří k nejlepším střelkyním nejvyšší soutěže a proto si vysloužila 4× nominovat do reprezentace Čech. Tyto úspěchy jí vynesly 3× umístění v první pětce nejlepších národních házenkářek v uplynulých letech.
Gratulujeme!

m.n.h. VERONIKA VOLÁKOVÁ – začala s národní házenou v r. 1990 a za svoji bohatou kariéru získala 3× stříbrnou, 4× bronzovou medaili a byla u dvou vítězství v Českém poháru. Vždy patřila k nejlepším střelkyním a útočnicím, což jí vyneslo 4 starty v reprezentaci za družstvo Čech. Stále je aktivní hráčkou.

Autor: m.n.h. Stanislav Zadražil